KDO JSME?

fotos caras TXTeam

Jsme Javier Antar a Patricie Poráková, tanečníci hledající “nedostižnou dokonalost“. Hledáme dokonalou techniku tanečního propojení a nejlepší vyučovací metodu. Neustále pozorujeme vlastní intuitivní i vědomý tanec tak, abychom mu náležitě porozuměli a dokázali jej předat. Prvním výsledkem naší společné práce jsou naši pokročilí studenti v České Republice, především ti, kteří s námi jednou či vícekrát navštívili Buenos Aires.

Javi nameJavier začal tančit tango v Buenos Aires v r. 1996, kdy bral hodiny u řady učitelů. V r. 1998 se setkal s Gustavem Naveirou stal se jedním z hrstky jeho tehdejších žáků. Díky pevným a hlubokým znalostem improvizační techniky brzy pochopil význam vědomého tréninku. Rozvoj této součásti tance se pro Javiera stal jedním ze základních stavebních kamenů. Umožnil mu najít svůj vlastní přirozený přístup k tangu, z něhož se vyvinul jeho osobitý taneční styl. Všechny tyto souvislosti výrazně přispěly ke zdokonalení Javierova tance a zvýšily efektivitu jeho výuky. Díky tomu jej již před 15 lety začaly oslovovat taneční školy a festivaly po celém světě. Tangonexion – tak pojmenoval Javier svou výukovou metodu a šíří ji přisvých cestách po světě i v Čechách.

Patri name

Patricie je rozená tanečnice, která od dětství vystřídala řadu tanečních disciplín. Studovala v Barceloně poetiku těla Jacquese  Lecoqa,  po mnoho let byla přední členkou souborů Farma v jeskyni,  a spolupracovala také se Spitfire company,  které jsou světově proslulé na poli fyzického(tanečního) divadla. Kromě Evropy Patricie pracovala v Mexiku, Argentině, Kolumbii, Brazílii a Peru, jakkoliv od r. 2004 se těžištěm její práce stalo tango. V r. 2011 získala Patricie nominaci na cenu Tanečník roku. Jako režisérka debutovala divadelně-tanečním představením Quilombo. V r. 2010 se sala profesionální tanečnicí tanga a přesídlila do Buenos Aires. Získala zde uznání v rámci místní tango komunity, kde poskytuje odborné konzultace a je zvána ke spolupráci s uzavřenými skupinami profesionálních tanečníků.

Vit nameArgentinské tango byla láska na první pohled! Od té doby se prakticky stále snažím zlepšovat své taneční dovednosti. Nyní jsem studentem školy Javiera Antara a Patricie Porákové – Tangonexion. Největší, takřka transformativní posun jsem zaznamenal vždy po pobytuv Buenos Aires v rámci intenzivních a skutečně výživných programů Tangonexion – Nourishing a Deepening Tango Expedition. Argentinské tango je pro mne vsoučasné fázi mého života velmi důležitým zdrojem radosti, růstu, inspirace a úžasných prožitků. Pokud se pro naši školu rozhodnete, budu se vám rád věnovat.

katka nameTanec v různých formách je mým společníkem již 17 let a dalo by se tedy říci, že jsem protančila téměř polovinu svého života. Před pár lety mě k sobě vší silou přitáhlo argentinské tango svou noblesou, soustředěným klidem a emocemi, které z něj vyzařují. Učí mě neskutečné poctivosti a pravdivosti v tanci, velké míře napojení a naslouchání tanečníkovi (leaderovi) a vzájemné spolupráci v páru, která je pro mě naprosto klíčová. Jen se vzájemným porozuměním a podporou lze dosáhnout absolutního zážitku z tanga. Tango může vyjadřovat vaši osobnost, propojit pohyb s tím kým jste, co cítíte a co prožíváte – v tom je jeho veliké kouzlo a jedinečnost.

Petr nameTango je pro mne dialog, následování přítomného okamžiku – hudby, komunikace v páru. Tango je pro mne radost, že si mohu rozumět na jiné než-li rozumové úrovni. Nemusím analyzovat a je krasné, že tato hloubka/porozumění/splynutí vzniká. Mé dva pobyty v Buenos Aires kolebce tanga, byli přínosné k uvědomění jak pohyb a tango vzniká. Patricie a Javi mne navedli na používaní vizualizace pohybu, práce s prvky kontaktní improvizace. Tango mi změnilo život ve vnímaní emocí, respektovaní svobody druhého člověka, důvěry v improvizaci, že právě v přítomném okamžiku žijeme více, než v naplanovaném rozvrhu. Tango je pro mne cesta sebepoznaní, pochopení že vnější pohyb je rezultát našeho pohybu zevnitř. Pohyb zevnitř a napojení je pro mne tango-nexion. Tyto myšlenky, essence vědomého pohyby,  radosti, chci předat i Vám vítejte – Namaste

Eva nameArgentínske tango je jeden z posledných tancov, na akýsom natrafila, ale zasiahlo ma najvýraznejšie. Tancovanie tanga a jeho štúdium je celoživotný process…a tak neustále cestujem a obohacujem svoje schopnosti, techniku krom iného pravidelnými cestami do Buenos Aires. Stretnutie Patrície a Javiera Antarovcov v roku 2015 výrazne ovplyvnilo aj moje tango… spoznala som tangonexion – techniku, ktorá mi doposiaľ vyhovuje najviac, najmä vďaka možnosti zdieľať pôžitok zprirodzeného pohybu v páre. Je to univerzálny tango jazyk! Ďalšia dimenzia sa pre mňa otvorila vo ebruári 2017, keď som sa stala súčasťou “Tangonexion siete” amo asistenta v rámci tejto tanečnej školy v Českej Republike. Nové zážitky, poznanie a nadšenie z intenzívneho programu zameraného na štúdium tanga priamym kontaktom s miestnymi učiteľmi v autentickom prostredí (DEEPENING BsAs2017) počas poslednej návštevy BsAs ma primäli k otvoreniu dverí do najvzrušujúcejšej etapy mojej tango cesty, kde sa môžem podeliť o všetko, čo som doposiaľ nadobudla, a čo tak veľmi milujem 😉